Project Category: leczenie

Home / leczenie
Wszczepienie zatyczki hydrożelowej
Project

Wszczepienie zatyczki hydrożelowej

AMD (ang. Age Related Macular Degeneration) jest chorobą, która dotyczy obszaru siatkówki oka zwanego plamką żółtą. Ten rejon oka odpowiada za tzw. widzenie centralne, które potrzebne jest do wykonywania precyzyjnych czynności, takich jak np. czytanie, pisanie, rozpoznawanie twarzy, prowadzenie samochodu.

Kapsulotomia laserowa YAG
Project

Kapsulotomia laserowa YAG

Terapia z użyciem urządzenia MiboThermoflo® (wyprodukowanego przez Mibo Medical Grup, Texas, USA) jest bezpieczną i skuteczną metodą leczenia zespołu suchego oka, a zwłaszcza postaci związanej z nadmiernym odparowywaniem łez (co wynika z dysfunkcji gruczołów Meiboma).

Irydotomia laserowa
Project

Irydotomia laserowa

Irydotomia laserowa to zabieg przeprowadzany w przypadku występowania jaskry i dodatkowo w przypadku wąskiego, zamykającego się kąta przesączania. Stan taki może doprowadzić do całkowitego zamknięcia się kąta przesączania, w konsekwencji - do ostrego ataku jaskry z wysokim ciśnieniem w oku. 

Selektywna trabekuloplastyka laserowa
Project

Selektywna trabekuloplastyka laserowa

Ciecz wodnista powinna swobodnie przedostawać się poprzez tzw. kąt przesączania,, który znajduje się w przednim odcinku oka, między soczewką, tęczówką i rogówką. Istnieją takie sytuacje, schorzenia, kiedy dochodzi to zablokowania tego odcinka.

Iniekcje doszklistkowe
Project

Iniekcje doszklistkowe

To inaczej zastrzyk do gałki ocznej, określamy podanie do wnętrza gałki ocznej preparatów leczniczych. Podanie zastrzyku do ciała szklistego jest procedurą krótką i bezbolesną, wykonywaną w znieczuleniu miejscowym (kroplowym) w warunkach ambulatoryjnych.