Lek. med. Agnieszka Papierniak

Specjalista II stopnia
Gabinet Okulistyczny Agnieszka Papierniak - laserowa korekcja wzroku, iniekcje doszklistkowe, nowoczesny gabinet Nowy Sącz

Absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej Wydział Lekarski w Katowicach rocznik 1996-2002. Uzyskała specjalizację II stopnia z zakresu okulistyki w 2010 r.

W latach 2003-2004 pracowała w Katedrze i Klinice Okulistyki w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu, kierowanej przez Prof. dr hab. n. med. Wandę Romaniuk a od 2004 do 2012 w Katedrze i Klinice Okulistyki w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym w Katowicach, kierowanej przez Prof. dr hab. n. med. Ariadnę Gierek-Łapińską. Pracowała na oddziale zajmującym się diagnostyką i leczeniem schorzeń siatkówki i ciała szklistego oraz w pracowni diagnostyki i leczenia schorzeń powierzchni oka i chirurgii refrakcyjnej.

Uczestnik wielu sympozjów i konferencji krajowych oraz zagranicznych, członek Europejskiego Stowarzyszenia Chirurgii Refrakcyjnej i Zaćmy (ESCRS – European Society of Cataract and Refractive Surgery) oraz Polskiego Towarzystwa Okulistycznego. Od 2004 r. zajmuje się chirurgią refrakcyjną – wykonała kilka tysięcy zabiegów.
Od 2012 roku współpracuje z „Centre de la Vision” w Krakowie. W „Centre de la Vision” specjalizuje się w diagnostyce zaćmy, jaskry, chorób siatkówki, leczenia AMD – doszklistkowej podaży anty-VEGF, laseroterapii jaskry ( SLT i IRT) oraz wykonuje zabiegi na powiekach.
Wielką pasją Pani doktor jest chirurgia refrakcyjna.
Od listopada rozpoczęła współpracę że Szpitalem Medicover w Warszawie Wilanów. Zajmuje się tam kwalifikacja i wykonywaniem zabiegów w zakresie chirurgii refrakcyjnej.
Od listopada 2018 rozpoczęła pracę w Klinice prof. Zagórskiego Ocho w Nowym Sączu gdzie zajmuje się leczeniem jaskry zaćmy podażą iniekcji do ciala szklistego Eylea Avastin Lucentis.
Ponadto wykonuje zabiegi laserowe Yag-IRT YAG capsulotomia .
Kwalifikuje i wykonuje zabiegi z zakresu chirurgii refrakcyjnej.

Społeczności