Laserowe leczenie jaskry – YAG (capsulotomia) – 1 oko

Twój lekarz specjalista

Lekarz okulista, Nowy Sącz

400 zł

Godziny pracy

Środa i Piątek
10:00 - 19:00

Sobota

zamknięte

Niedziela

zamknięte

Odwiedź nasz gabinet

Nowy Sącz, ul. Kościuszki 1a

Laserowe leczenie jaskry YAG (capsulotomia) to zabieg okulistyczny wykorzystujący laser do leczenia pewnych typów jaskry oraz do poprawy widzenia po operacji zaćmy przez otwarcie otoczki soczewki, która mogła się zmętnieć.

NA CZYM POLEGA ZABIEG?

Podczas zabiegu capsulotomii YAG, pacjent siedzi na krześle, podobnie jak przy standardowym badaniu oka. Lekarz używa specjalnego mikroskopu zintegrowanego z laserem YAG, aby precyzyjnie skierować impulsy laserowe na zmętniałą otoczkę soczewki w oku. Te mikroskopijne strzały tworzą mały otwór w otoczce, co pozwala na lepszy przepływ światła i poprawia widzenie. Zabieg jest zazwyczaj szybki i bezbolesny, trwa kilka minut i większość pacjentów może od razu wrócić do swoich normalnych aktywności.

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ?

Przygotowanie do capsulotomii YAG zazwyczaj wymaga kilku prostych kroków. Przed zabiegiem pacjent może zostać poproszony o zaprzestanie przyjmowania niektórych leków oraz o informowanie lekarza o wszelkich przyjmowanych suplementach i lekach. W dniu zabiegu należy unikać stosowania makijażu w okolicach oka oraz stosowania kremów i lotionów na twarzy, aby zmniejszyć ryzyko infekcji. Bezpośrednio przed zabiegiem lekarz może zastosować krople znieczulające do oczu pacjenta oraz krople rozszerzające źrenice, aby ułatwić dostęp do otoczki soczewki. Po zabiegu, pacjent musi być pod obserwacją przez krótki czas, aby upewnić się, że nie ma żadnych niepożądanych reakcji.