Usunięcie gradówki

Twój lekarz specjalista

Lekarz okulista, Nowy Sącz

500 zł

Godziny pracy

Środa i Piątek
10:00 - 19:00

Sobota

zamknięte

Niedziela

zamknięte

Odwiedź nasz gabinet

Nowy Sącz, ul. Kościuszki 1a

Usunięcie gradówki to zabieg medyczny polegający na usunięciu małej, zazwyczaj nieszkodliwej torbieli znajdującej się na powiece, spowodowanej zablokowaniem gruczołów Meiboma.

NA CZYM POLEGA ZABIEG?

Zabieg usunięcia gradówki zwykle jest krótki i przeprowadzany w warunkach ambulatoryjnych. Po zastosowaniu miejscowego znieczulenia, aby zminimalizować dyskomfort, lekarz wykonuje niewielkie nacięcie na powiece lub bezpośrednio nad gradówką, aby usunąć zablokowany gruczoł i ewentualnie nagromadzoną wydzielinę. Następnie stosuje się delikatne szwy (jeśli jest to konieczne), które zazwyczaj są usuwane po kilku dniach, lub używa się szwów samowchłanialnych. Cały zabieg trwa zazwyczaj od 15 do 30 minut, w zależności od rozmiaru i lokalizacji gradówki.

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ?

Przygotowanie do zabiegu usunięcia gradówki zwykle obejmuje kilka prostych kroków. Przed zabiegiem należy poinformować lekarza o wszelkich przyjmowanych lekach oraz o stanie zdrowia, zwłaszcza o problemach z krzepnięciem krwi lub alergiach na leki. Może być wymagane zaprzestanie przyjmowania leków rozrzedzających krew, takich jak aspiryna, na kilka dni przed zabiegiem, aby zmniejszyć ryzyko krwawienia. W dniu zabiegu zaleca się, aby pacjent przyszedł bez makijażu w okolicach oczu i miał przy sobie kogoś, kto zawiezie go do domu po zabiegu, ponieważ może on doświadczać tymczasowego pogorszenia widzenia lub dyskomfortu.