MONOWIZJA – zabieg korygujący widzenie daleko i blisko – 1 oko
Twój lekarz specjalista
Lekarz okulista, Nowy Sącz

Godziny pracy
Sobota
Niedziela
Odwiedź nasz gabinet

Monowizja to zabieg korekcyjny wzroku, który polega na dostosowaniu jednego oka do widzenia z bliska, a drugiego do widzenia z daleka. Celem jest umożliwienie pacjentowi widzenia na wszystkie odległości bez konieczności stosowania okularów czy soczewek kontaktowych.

NA CZYM POLEGA ZABIEG?
Przebieg zabiegu monowizji zazwyczaj rozpoczyna się od dokładnej oceny stanu wzroku pacjenta, w tym badania refrakcji, aby określić różnicę między oczami. Następnie, w zależności od indywidualnych potrzeb i stanu zdrowia oczu, lekarz może zastosować jedną z kilku metod korekcji wzroku, takich jak laserowa korekcja wzroku (LASIK, PRK) lub implantacja soczewek wewnątrzgałkowych. Proces dostosowania oczu do różnych odległości może wymagać czasu i cierpliwości, a pacjent musi być gotowy na okres adaptacji, podczas którego mózg uczy się interpretować obrazy z obu oczu w nowy sposób.Przebieg zabiegu monowizji zazwyczaj rozpoczyna się od dokładnej oceny stanu wzroku pacjenta, w tym badania refrakcji, aby określić różnicę między oczami. Następnie, w zależności od indywidualnych potrzeb i stanu zdrowia oczu, lekarz może zastosować jedną z kilku metod korekcji wzroku, takich jak laserowa korekcja wzroku (LASIK, PRK) lub implantacja soczewek wewnątrzgałkowych. Proces dostosowania oczu do różnych odległości może wymagać czasu i cierpliwości, a pacjent musi być gotowy na okres adaptacji, podczas którego mózg uczy się interpretować obrazy z obu oczu w nowy sposób.
JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ?
Przygotowanie do zabiegu monowizji wymaga przede wszystkim konsultacji z okulistą lub chirurgiem okulistycznym, który oceni czy pacjent jest dobrym kandydatem do tej metody korekcji. Ważne jest, aby przed zabiegiem poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach oraz o stanie zdrowia, w tym o wszelkich chorobach oczu. Należy również przestać nosić soczewki kontaktowe na określony przez lekarza czas przed badaniem wstępnym i zabiegiem, ponieważ mogą one wpływać na kształt rogówki. W dniu zabiegu pacjent powinien przybyć do kliniki w