Usunięcie zmiany z okolicy oka

Twój lekarz specjalista

Lekarz okulista, Nowy Sącz

500 zł

Godziny pracy

Środa i Piątek
10:00 - 19:00

Sobota

zamknięte

Niedziela

zamknięte

Odwiedź nasz gabinet

Nowy Sącz, ul. Kościuszki 1a

Usunięcie zmiany z okolicy oka to zabieg chirurgiczny polegający na usunięciu nieprawidłowości tkankowych znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie oka. Zabieg ten może dotyczyć zarówno zmian skórnych, jak i tkanek głębiej położonych, a jego cel to często usunięcie zmiany nowotworowej, cysty czy naczyniaka.

NA CZYM POLEGA ZABIEG?

Przebieg zabiegu zależy od rodzaju i wielkości zmiany oraz jej dokładnej lokalizacji, ale zazwyczaj odbywa się on w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Po znieczuleniu odpowiedniej części twarzy, chirurg dokonuje nacięcia skóry w okolicy zmiany, po czym precyzyjnie usuwa nieprawidłowość, dbając o minimalizację uszkodzenia okolicznych tkanek i nerwów. Następnie rana jest zamykana szwami, które mogą być usuwane po kilku dniach lub są absorbujące (samowchłanialne). Po zabiegu pacjent może potrzebować stosowania antybiotyków, maści przeciwbólowych lub innych leków wspomagających gojenie.Przebieg zabiegu zależy od rodzaju i wielkości zmiany oraz jej dokładnej lokalizacji, ale zazwyczaj odbywa się on w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Po znieczuleniu odpowiedniej części twarzy, chirurg dokonuje nacięcia skóry w okolicy zmiany, po czym precyzyjnie usuwa nieprawidłowość, dbając o minimalizację uszkodzenia okolicznych tkanek i nerwów. Następnie rana jest zamykana szwami, które mogą być usuwane po kilku dniach lub są absorbujące (samowchłanialne). Po zabiegu pacjent może potrzebować stosowania antybiotyków, maści przeciwbólowych lub innych leków wspomagających gojenie.

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ?

Przygotowanie do zabiegu rozpoczyna się od konsultacji z lekarzem, który przeprowadzi szczegółowy wywiad medyczny oraz badania diagnostyczne (np. badanie histopatologiczne zmiany, USG, tomografia komputerowa), aby dokładnie ocenić zmianę i zaplanować operację. Pacjent powinien poinformować lekarza o przyjmowanych lekach, alergiach oraz wszelkich chorobach współistniejących. Przed zabiegiem zaleca się również unikanie leków rozrzedzających krew (np. aspiryny) przez około 7-10 dni, aby zminimalizować ryzyko krwawienia. W dniu zabiegu pacjent powinien pozostać na czczo przez kilka godzin przed planowaną operacją i zorganizować transport do domu, ponieważ nie będzie mógł prowadzić pojazdów mechanicznych bezpośrednio po zabiegu.