Wystawienie zaświadczenia

Twój lekarz specjalista

Lekarz okulista, Nowy Sącz

100 zł

Godziny pracy

Środa i Piątek
10:00 - 19:00

Sobota

zamknięte

Niedziela

zamknięte

Odwiedź nasz gabinet

Nowy Sącz, ul. Kościuszki 1a

Wystawienie zaświadczenia okulistycznego to procedura medyczna, podczas której okulista przeprowadza serię testów wzrokowych, aby ocenić stan zdrowia oczu pacjenta i wydać oficjalne zaświadczenie o jego zdolnościach wzrokowych.

NA CZYM POLEGA ZABIEG?

Proces ten zwykle rozpoczyna się od szczegółowego wywiadu dotyczącego historii zdrowia oczu pacjenta oraz ewentualnych problemów wzrokowych. Następnie okulista wykonuje szereg testów wzrokowych, które mogą obejmować badanie ostrości wzroku, sprawdzanie pola widzenia, testy na percepcję kolorów, oraz badanie dna oka przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Celem tych testów jest ocena różnych aspektów funkcji wzrokowej oraz wykrycie ewentualnych problemów lub schorzeń oczu. Na podstawie uzyskanych wyników, lekarz decyduje o wystawieniu zaświadczenia okulistycznego, które potwierdza zdolności wzrokowe pacjenta zgodnie z wymogami określonymi przez instytucje lub organy wymagające takiego dokumentu, np. przy ubieganiu się o prawo jazdy.

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ?

Przygotowanie do tego zabiegu jest stosunkowo proste, ale ważne, aby zapewnić jak najdokładniejsze wyniki. Przede wszystkim pacjenci powinni przynieść ze sobą wszelkie obecnie używane okulary korekcyjne lub soczewki kontaktowe, a także informacje o wszelkich lekach przyjmowanych na stałe. Warto również odnotować i przekazać lekarzowi informacje o wszelkich wcześniej zdiagnozowanych problemach wzrokowych lub operacjach oczu. Ponadto, zaleca się unikanie używania soczewek kontaktowych przez kilka godzin przed badaniem, jeśli jest to możliwe, aby nie wpływały one na wyniki niektórych testów. Ważne jest także, aby być przygotowanym na potencjalne rozszerzenie źrenic podczas badania, co może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów przez krótki czas po zabiegu.